Selçuklu Belediyesi bu yıl da arıcılığa yüzde 50 hibe desteği verecek


ARI ÜRETİCİLERİNE UZAKTAN EĞİTİM BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ


Kırsal mahallelerde arıcılığın geliştirmesi ve üreticilerin bilgilendirilmesi amacıyla Selçuklu Belediyesi ve Selçuklu Halk Eğitim Merkezi paydaşlığında çiftçilere uzaktan eğitim bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Selçuklu Belediyesi'nin kırsal mahallelerde kalkınmanın ve hayvansal üretimin geliştirilmesi amacıyla hayata geçirdiği ve kapsamının genişletildiği yüzde 50 Hibeli Arılı Kovan Desteği'ni 2024 yılında da sürdürecek. Bu yıl 2.'si düzenlenecek yüzde 50 hibeli arılı kovan desteği projesinden 72 çiftçi faydalanacak. Bunlar içerisinde sertifikası bulunmayan 34 çiftçiye uzaktan eğitim verilecek. Programın sonunda çiftçiler 2 gün uygulamalı eğitim alacak. Ayrıca eğitim sonunda sertifika alan tüm çiftçilere  arıcılık ekipmanları (maske, eldiven, el demiri ve körük) ücretsiz olarak verilecek. Konu ile ilgili olarak Selçuklu Belediyesi Nikah Salonu'nda uzaktan eğitim bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Destekleme programına başvurular 19 Şubat'a kadar devam edecek

Selçuklu Belediyesi ve Selçuklu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü paydaşlığında düzenlenen Arıcılık Kursu Uzaktan Eğitim bilgilendirme toplantısı için bir araya geldiklerini ifade eden Selçuklu İlçe Tarım ve Orman Müdürü Tahir Külahcı,"Kırsal Kalkınma Yatırım Programı Desteklemesi kapsamında yapılan desteklemeler hakkında sizi bilgilendirmek için buradayız. 3 Ocak'ta başlayan başvurular 19 Şubat'a kadar devam edecek. Arıcılık kayıt sistemine kayıtlı ve en az 30 kovanı olan arıcılarımız bu destekleme programına başvuru yapabilecekler. Destekleme kapsamında 30 arısı mevcut olan arıcımız arı kovan sayısını 500'e kadar çıkartabiliyor. Bunun yanı sıra karavan, çadır,  arıcılık alet ve ekipman desteği de  alabiliyor.İnternet üzerinden yapılacak başvurular hakkında ayrıntılı bilgi hem kurumumuzdan hem de birlik odalarımızdan alınabilir." dedi.          

Programa, Selçuklu İlçe Tarım ve Orman Müdürü Tahir Külahçı, Selçuklu Ziraat Odası Başkanı İsmail Toklu, Selçuklu Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Mevlüt Gülcan, Konya İli Arıcılar Birliği Başkanı Adem Genç katıldı.  

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar